View unanswered posts | View active topics It is currently Fri Nov 15, 2019 3:39 pm

Reply to topic  [ 8 posts ] 
 Jak szybko znaleźć pracę po studiach? 
Author Message

Cześć! Studiuję ekonomię, jestem dopiero na 3 roku ale od znajomych z dyplomami słyszę że rynek pracy w Polsce nawet dla studentów dobrych kierunków jest dosyć brutalny. trochespedza mi to sen z powiek bo nie tego sie spodziewałem. Zastanawiam się co mogę zrobić już teraz żeby nie mieć problemów jaki mają moi znajomi. Może ktoś juz przez to przeszedł i podzieliłby się doświadczeniami? Będę wdzięczny.

Fri Feb 17, 2017 1:15 am
Profile

Życie weryfikuje wszystkich równo a dobre studia niczego nie zmienią jeśli nie lubisz ciężkiej pracy. Ja postawiłam na języki i już w trakcie studiów chodziłam na kursy z angielskiego do http://akademiawroclaw.pl/. Nie zakładałam że wyjadę za stałe granicę chociaż sezonowo się jeździło. Po prostu chciałam coś zrobić, a że nie miałam pojęcia gdzie mnie rzuci los to uznałam że dobry angielski zawsze mi się przyda i tak jest w istocie.

Fri Feb 17, 2017 3:50 am
Profile

Nieważne ile bedzieszmial fakultetów i ile języków poznasz to i tak bez znajomości nic nie wskurasz. taka jest brutalna prawda i im szybciej się z nią pogodzisz tym mniejsza deperesja w przyszłości.

Fri Feb 17, 2017 5:03 am
Profile

Z takim podejściem nie mogło ci się udać w zyciu stąd to rozczarowanie. Mój start życiowy był gorzej niż nieudany a mimo wszystko sobie poradziłem bo nie zawalałem na nikogo winy i odpowiedzialności. Inicjatywa z nauką języków - świetna. Pomimo że niby angielski jest już dość powszechny to osób które biegle się nim posługują wciąż brakuje. Oprócz tego pomyśl o innymj języku np niemieckim.

Fri Feb 17, 2017 6:57 am
Profile

Dziękuję za wsparcie. Spodobała mi się ta akademia o której koleżanka wspomniała. Przejrzyste zasady, częste spotkania i co najwazniejsze trening w praktyce. Był ktoś na zajęciach z niemieckiego i mógłby się wypowiedzieć?

Fri Feb 17, 2017 8:05 am
Profile

Chodziłam na zajęcia z niemieckiego zanim wyjechałam do pracy. Z perspektywy doświadczenia muszę przyznać że było warto i gdybym mogła cofnąć czas to jeszcze bardziej bym, się angażowała w zajęcia :). Kiedy są spotkania i opis kursu masz tu - http://akademiawroclaw.pl/oferta/kurs-niemieckiego/ i szczerze go polecam bo nigdy nie wiadomo kiedy jezykmozesie przydać.

Fri Feb 17, 2017 8:17 am
Profile

Sugerujesz jakąś nieoczekiwaną zmianę granic w przyszłości? :P

Fri Feb 17, 2017 11:13 am
Profile
Reply to topic   [ 8 posts ] 

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for: