View unanswered posts | View active topics It is currently Mon Mar 18, 2019 5:46 pm

Reply to topic  [ 8 posts ] 
 Które przedszkola korzystają z metody Montessori w Poznaniu? 
Author Message

Sporo naczytalam sie o nowych, bardziej efektywnych metodach nauczania dzieci tj. metoda Montessori i zastanawiam sie czy w Poznaniu są jakies przedszkola, które bazuja na tej metodzie nauczania dzieci. Jesli sa, to dajcie mi na nie namiary, będe wdzięczna:)

Thu May 25, 2017 12:48 am
Profile

Już gdzieś ta nazwa obiła mi się o uszy, ale i tak nie wiem o co w niej chodzi. Ty wiesz?

Thu May 25, 2017 3:02 am
Profile

Ogolnie chodzi o to, że dzieci nie mają uczyc sie czegos na pamiec tylko mają poznawać świat na własna ręke, a uczyc się przez doświadczenie i praktyke. Wydaje mi się, że taka forma nauki jest bardziej skuteczna od klasycznego wkuwania czegos na pamieć.

Thu May 25, 2017 3:47 am
Profile

Czyli, co w tej metodzie dzieci nie uczą się czegoś na pamięć? A wierszyki czy piosenki?

Thu May 25, 2017 5:04 am
Profile

Tego jeszcze nie rozgryzlam. Przypuszczam że sie ich uczą, ale na przykład przez taniec albo przez zabawe w teatrzyk.

Thu May 25, 2017 6:07 am
Profile

Jasne, że są takie przedszkola. Część przedszkoli korzysta z tej metody nauczania nawet sobie tego nie uświadamiając. Numerem jeden, jeśli chodzi o Montessori w Poznaniu są przedszkola niepubliczne, gdzie łatwiej o wdrażanie nowych technik nauczania, gdzie jest więcej opiekunów i więcej czasu poświeca się indywidualnie każdemu dziecku z osobna. Możesz sprawdzić sobie na przykład to przedszkole http://www.przystanekmontessori.pl/. Mają swoje placówki na Kaliskiej i na Bliźniąt. Bez problemu ich znajdziesz. Na stronie masz program nauczania i plan zajęć.

Thu May 25, 2017 7:54 am
Profile

Super, wielkie dzieki za informacje i za linka. Wygląda na to, że ich program nauczania w całosci oparty jest na filozofii Montessori. Chyba sie zdecyduje:) Ktos z was posyla swoje dziecko do tego przedszkola?

Thu May 25, 2017 8:49 am
Profile
Reply to topic   [ 8 posts ] 

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to: