View unanswered posts | View active topics It is currently Mon Mar 18, 2019 5:41 pm

Reply to topic  [ 9 posts ] 
 Godne polecenia firmy budujące domy szkieletowe. 
Author Message

Hej wszystkim, zastanawiam się jak znaleźć dobrą firmę, która zajmuje się budową domów w technologii szkieletowej. Trudno jest mi nawet powiedzieć czy to jest w Polsce jakoś popularne czy jeszcze nie… jakie macie doświadczenia?

Mon Nov 27, 2017 11:36 pm
Profile

myślę, że to staje się coraz bardziej popularne.:) więc i firmy budujące domy szkieletowe bardzo sprawnie się rozwijają, ale ja na Twoim miejscu szukałbym kogoś, kto ma doświadczenie i od dłuższego czasu już się tym zajmuje. Na przykład ich mogę Ci polecić: http://ratajewski.com.pl/. Ogólnie budowałem dom szkieletowy trzy lata temu, a teraz planuję jego rozbudowę. Polecam takie rozwiązania, są naprawdę bardzo elastyczne.:)

Tue Nov 28, 2017 12:37 am
Profile

ja się właśnie zastanawiam z mężem nad domami szkieletowymi. To się wydaje całkiem fajną opcją, no i szybką w budowie.;) ale pewnie zawsze wszystko okazuje się dopiero w praktyce i można ocenić z perspektywy paru lat mieszkania tam…

Tue Nov 28, 2017 1:58 am
Profile

no, tak to jest, że jak trochę pożyjesz to wtedy zobaczysz. Ale zasadniczo zalety domów szkieletowych, o jakich się mówi, naprawdę się potwierdzają. Jak wspomniałem już, ta przebudowa, jest naprawdę łatwiej i można rozwinąć swoją wyobraźnię. Poza tym jeśli komuś się marzy dom ekologiczny to trafiłby idealnie.

Tue Nov 28, 2017 2:19 am
Profile

dzięki wam za odpowiedzi. A czy może ktoś jeszcze zna tę firmę?

Tue Nov 28, 2017 3:59 am
Profile

ja znam. Polecam ratajewski.com.pl, bo faktycznie mają spore doświadczenie i potrafią doradzić. Z perspektywy kogoś, kto nie zna się jakoś szaleńczo na budownictwie, wyjaśnianie technik prostymi słowami ma naprawdę ogromne znaczenie. No i jak wspomniano, te szkielety są bardzo elastyczne, wydaje mi się, że to będzie coraz bardziej modne, może nawet kiedyś wyprze tradycyjne budownictwo.

Tue Nov 28, 2017 5:36 am
Profile

a jak z kosztami? Może ktoś się wypowie?:) podobno ma być dużo taniej i w budowie, i w eksploatacji. Ale jestem ostrożny, bo nie chcę się nakręcać na góry oszczędności…

Tue Nov 28, 2017 8:26 am
Profile

wiesz co, szacuje się, że budowa domu jest tak około 15% tańsza, niż normalnie. A weź sobie jeszcze pod uwagę czas budowy. Używanie jest też sporo tańsze, inaczej energia się tam rozchodzi.

Tue Nov 28, 2017 9:25 am
Profile
Reply to topic   [ 9 posts ] 

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to: